Małopolska

Strefa rekreacji w Januszowicach

Strefa rekreacji w Januszowicach powstała w 2020 r. w ramach projektu UE. Znajduje się na terenie gminy Słomniki.

Na miejscu znajduje się spory parking. Link: Parking. Z Krakowa dojazd samochodem zajmuje około 40 min.

Cały teren jest zagospodarowany. Strefa to przede wszystkim alejki spacerowe, wyspa oraz plaża wraz z kąpieliskiem, która działa od 2022 r. a wszystko to w obrębie malowniczego stawu o powierzchni ok. 17 ha.

Znajduje się tu kąpielisko czynne w sezonie letnim, z wyodrębnioną niewielką linią brzegową. Są toalety oraz przebieralnie. Kąpielisko w sezonie jest pod nadzorem ratownika wodnego. Natomiast poza sezonem obowiązuje zakaz kąpieli.

Sezon kąpielowy
25/06/2022 – 28/08/2022

W strefie rekreacji można wypożyczyć rowerki wodne oraz kajaki.

Z myślą o najmłodszych jest plac zabaw. Tuż obok stoi kilka food trucków. Jest także miejsce na grilla i ławki jak i stojaki na rowery. Do kąpieliska można dojechać ścieżką rowerową na ul. Okrzei i Kolejową.

Ja miejsca tego typu lubię poza sezonem, dlatego wrześniowy spacer był idealną porą. Jest to takie miejsce, do którego można podjechać łącząc to z innymi obowiązkami w ciągu dnia, przejść się deptakiem jak i molo, wypić kawę na wysepce zlokalizowanej mniej więcej na środku stawu i mieć fajny element resetu w biegu dnia. Wyobrażam sobie, że jest to też fajne miejsce na spacer o zachodzie słońca.

Na wyspie znajduje się punkt obserwacyjny ptaków, które mają tam budki lęgowe. Jest też altanka, ławki, alejka spacerowa i stoliki do gry w szachy.

Myślę, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. W sezonie można cieszyć się ciepłym piaskiem i strzeżonym kąpieliskiem, można skorzystać z wypożyczalni sprzętów wodnych, można zrobić grilla, dzieciaki mają plac zabaw. Wybierając się poza sezonem można cieszyć się spokojem i przespacerować alejkami, na wyspie zagrać w planszówki przy stolikach, obserwować ptaki i otoczenie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *