Małopolska

Krynica Zdrój- zwiedzanie z dzieckiem i psem

Masz wolny cały dzień, chcesz sporo zwiedzić, a po męczącym tygodniu nie masz sił wspinać się na szczyt? To ta propozycja wycieczki jest idealna dla Ciebie i Twojej Rodziny!

Zaczynamy od wyjazdu na Jaworzynę Krynicką, następnie udamy się na Wieżę Widokową w Krynicy, ostatnim punktem będzie Deptak, Park Zdrojowy oraz Góra Parkowa.

Dojazd z południa Krakowa do Krynicy zajmuje Nam 2h. My wyjeżdżamy chwilę przed 8 rano, wracamy na 20. Należy mieć na uwadze, że Kolej gondolowa jest czynna do godz. 16:00, a ostatnie wejście na Wieże Widokową jest o 15:00.

Pierwszym punktem Naszej wycieczki był wyjazd kolejką gondolową na szczyt Beskidu SądeckiegoJaworzynę Krynicką (1114 m. n.p.m.). Jest to najwyższy szczyt w Paśmie Jaworzyny. Kolej gondolowa na Jaworzynę Krynicką ma długość 2 211 m.

BILET TURYSTYCZNYNORMALNYULGOWY
Góra + Dół32 zł27 zł
Cennik kolejki gondolowej na Jaworzynę Krynicką
Pies5 zł
Wózek (jeśli jest rozłożony)10 zł

Parking pod kolejną był bezpłatny.

Na szczycie przywitała Nas mgła, przez co widoczność była mocno ograniczona. Przeszliśmy się trochę, doceniając ilość białego puchu w pierwszy dzień wiosny.

Drugim punktem tego dnia była Wieża widokowa w koronach drzew mierząca 49,5m (jest to wysokość 17 piętrowego wieżowca). Znajduje się na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena (896 m n.p.m) wśród lasów pasma Jaworzyny. Docieramy do niej również kolejką, tym razem krzesełkową. Parking pod kolejką jest duży i darmowy.

BILET INDYWIDUALNYNORMALNYULGOWY
wejście na Wieżę widokową + wjazd i zjazd koleją krzesełkową69 zł55 zł
pies- BEZPŁATNIExx
Cennik biletów Wieży widokowej w Krynicy-Zdrój

Niestety nie możemy wejść na Wieżę z psem, dlatego są przygotowane specjalne drewniane domki dla Naszych czworonogów.

Domek jest zamykany na kłódkę. Kluczyk zabieramy ze sobą.

Konstrukcja wieży zbudowana jest głównie z drewna oraz elementów metalowych.

Dodatkową atrakcją na Wieży jest ścieżka edukacyjno-przyrodnicza zawierająca ekrany dotykowe, tablice multimedialne jak i elementy stałe oraz zjeżdżalnia (w okresie zimowym jest nieczynna).

Jeden z elementów ścieżki edukacyjno-przyrodniczej

Dotarliśmy na najwyższy punkt Wieży! Pogoda była zmienna, raz chmury, raz słońce.

Wieża widokowa w koronach drzew jest bardzo fajną atrakcją, konstrukcja robi wrażenie a widoki są piękne.

Pora na już ostatnie cele tej wycieczki. Zjeżdżamy kolejką krzesełkową pod parking i udajemy się do centrum Krynicy.

Deptak- pusty, otwarte było tylko parę kramów z pamiątkami. Znaczna większość usług gastronomicznych zamknięta do odwołania. Z jednej strony wolę zwiedzać poza sezonem ze względu na mniejszą ilość turystów a z drugiej jest to przykry widok, gdzie turystyka jest zamrożona. Nie ma opcji legalnego, spokojnego noclegu, zjedzenia w restauracji. Można poczuć się jak w opuszczonym mieście.

Spacerując Górą Parkową

Można jeszcze odwiedzić Pijalnie Główną (zlokalizowaną tuż przy Deptaku)- bardzo charakterystyczne miejsce na mapie Krynicy. Tym razem zabrakło czasu by wejść do środka.


Pocztówka z Wieży Widokowej w Krynicy Zdrój

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *