Świętokrzyskie

Spływ kajakowy, zamek i Jaskinia Raj- aktywnie w świętokrzyskim

Łap pomysł na aktywny czas w województwie świętokrzyskim!

Przed Tobą 15 kilometrowy spływ rzeką Nidą, zwiedzenie Zamku Królewskiego w Chęcinach oraz spacer w Jaskini Raj- jednej z najbardziej znanych jaskiń w Polsce.

Spływ kajakowy

15 km rzeką Nidą na trasie Tokarnia – Mokrsko Dolne. Początkowy odcinek wymaga skupienia, na trasie napotkasz trochę przeszkód (korzenie, zanurzone konary drzew, wysepki), co dodaje adrenaliny podczas spływu. Pod drugim mostem ostry nurt i fale poprowadzą same kajak a Tobie dadzą frajdę. Polecam każdemu! Jest to fajna aktywność dla całej rodziny.

Na trasie jest wiele miejsc, by się zatrzymać i odpocząć. Są dzikie wysepki, plaża jak i skansen oraz miejsce, w którym kupisz gorący posiłek.

Podczas spływu towarzyszyć Ci będą ważki 🙂

Wodoszczelny worek idealnie się sprawdza podczas spływu kajakowego. Otrzymasz go wraz z kajakiem i kapokiem w wypożyczalni, z której ja korzystałam i serdecznie polecam- owoKAJAKowo https://www.owokajakowo.pl/

Szacowany czas spływu to ok. 4-5h, my pokonaliśmy tę trasę w niespełna 3h już z przystankami. Warto wiedzieć, że możesz ją pokonać w czasie dopasowanym do siebie- płatność za wypożyczenie obejmuje cały dzień.

Zamek Królewski w Chęcinach

Ok. 10 min jazdy od spływu kajakowego znajduje się Zamek Królewski z przełomu XIII i XIV wieku, który usytuowany jest na wzgórzu, nad miejscowością Chęciny, w województwie świętokrzyskim, pod Kielcami. 

Dojście z parkingu do Zamku zajmuje ok. 5-10 min, pod górkę.

Wejście do Zamku jest płatne (17zł/os normalny, 13zł/os ulgowy). Link do parkingu przy Zamku w Chęcinach: https://g.page/zamek-krolewski-checiny?share

Jaskinia Raj

Z Zamku do Jaskini to ok. 7 km. Na miejscu znajduje się płatny parking. Link do parkingu: https://goo.gl/maps/JXqxaXkmXfPdCnsQ7. Co ważne- należy dokonać rezerwacji online (wraz z zakupem biletu) z wyprzedzeniem, najpóźniej dwa dni przed datą zwiedzania. Jaskinia Raj jest bardzo popularna, przyjeżdżają tu wycieczki szkolne, grupy turystów jak i indywidualne osoby. Link do rezerwacji: https://jaskiniaraj.pl/rezerwacja-indywidualna/. W jaskini obowiązuje zakaz fotografowania :(.

Jeśli szukasz jeszcze innych, ciekawych miejsc w tym województwie zachęcam do wpisu poniżej.

Łąka przed zamkiem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *