Korona Gór Polski,  Sudety

SKOPIEC w 20 minut – Góry Kaczawskie

28/28 Korona Gór Polski
  • 724 m n.p.m.
  • Najkrótszy szlak na Skopiec ze wsi Komarno
  • Szczyt w Górach Kaczawskich w Sudetach Zachodnich
  • Należy do Korony Gór Polski
  • Skopiec jest trzecim co do wysokości szczytem Gór Kaczawskich. Uważany był za najwyższy, obecnie za wyższe uważane są Baraniec i Folwarczna.
  • Szczyt jest porośnięty lasem
  • Na Skopcu znajduje się pieczątka

TRASA: Rozdroże przy Przełęczy Komarnickiej- Przełęcz Komarnicka- Skopiec- powrót tym samym szlakiem

CZAS: 35min w obie strony wg mapy

ODLEGŁOŚĆ: 2km

PARKING: Niewielki, darmowy na Rozdrożu przy Przełęczy Komarnickiej. Link do parkingu: https://goo.gl/maps/AyPzkicHfaT5u2xSA

To był trzeci dzień zdobywania szczytów. Skopiec był już ostatnim, jednym z ośmiu.

Tego dnia zdobyłam już Wysoką Kopę, dlatego na parkingu byłam dopiero przed godz. 16. Zmrok zapadał w ten listopadowy, mglisty dzień. Czytałam, że szlak jest nieoznaczony, że można się zgubić itd. I to mnie zmobilizowało! Szłam ile sił w nogach, jak się okazało- znakowanym niebieskim szlakiem prosto na Skopiec. Po 8 minutach zdobyłam zamierzony cel.

Atrakcją tego miejsca jest “Into The Blue” (“Droga w błękit”). Wykonane zostało w 2013 roku przez lokalną artystkę M.Osak. Początkowo było to uschnięte drzewo czereśni, pomalowane na niebiesko z zawieszonymi kolorowym butami. Obecnie stało się to dziełem zbiorowym, jest dołożona druga gałąź a butów podobno non stop przybywa.

Skręcamy w lewo, w leśną ścieżkę. Po chwili docieramy do rozwidlenia, na którym również skręcamy w lewo. W prawo znajduje się szczyt Baraniec.

Jest to najkrótszy, najszybszy i najłatwiejszy górski szlak na jakim byłam. Gdyby nie Korona Gór Polski, pewnie bym tam nie dotarła, ale powiem Wam, że nie ma czego żałować a jechać tam specjalnie? Moim zdaniem nie warto. Kto robi KGP ten musi. Zapewne są inne ciekawe miejsca w tym obszarze i może da się połączyć wycieczkę na Skopiec z czymś jeszcze lub zrobić jakąś pętle. Chociaż szlak ten ma też swoje plusy- w trzeci dzień chodzenia, gdzie czuć zmęczenie, taki turbo szybki szlak jest odetchnieniem.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *