Małopolska

Dolina Racławki- trzy ścieżki dydaktyczne

Dolina Racławki znajduje się zaledwie 40 min. jazdy z południa Krakowa, leży na terenie Parku Krajobrazowego Dolinki Krakowskie oraz jest objęta obszarem Natura 2000. Dolina Racławki jest największym rezerwatem przyrody w małopolsce.

Link do bezpłatnego, dość sporego parkingu przy samym wejściu do Doliny: https://goo.gl/maps/zcQbvrQva87YR8zq8

  1. Niebieska ścieżka dydaktyczna liczy 6 km. Składa się na nią 13 przystanków. Jest prostą, leśną ścieżką. Prowadzi dnem doliny z odbiciem do Wąwozu Stradlina. Po drodze mijamy ciekawe obiekty geologiczne. Jest idealna dla całej rodziny.

2. Czerwona ścieżka dydaktyczna mierzy 5 km. Składa się na nią 5 przystanków. Początkowo prowadzi dnem Doliny Racławki, następnie odbija w lewo i dość mocno pnie się w górę. Jest to ścieżka geologiczna, mijamy dwa duże kamieniołomy. Na tej ścieżce nie sprawdzi się wycieczka z dzieckiem w wózku.

3. Żółta ścieżka dydaktyczna mierzy 6 km. Składa się na nią 8 przystanków. Jest to przeniesienie w przeszłość geologii tego obszaru. Maszerujemy tutaj Wąwozem Żarskim, Doliną Szklarki oraz Racławki.

W Rezerwacie Przyrody Dolina Racławki są miejsca do siedzenia. Jest to miejsce blisko Krakowa, w którym można odetchnąć od zgiełku miasta, przespacerować się ciekawymi ścieżkami. Jest to również fajne miejsce na spacer z psem.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *